close
تبلیغات در اینترنت
جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها | اکبر رجبی در خندوانه | فیلم و عکس
loading...

کلبه نیوز | پورتال خبری و سرگرمی تفریحی

جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها, آدرس جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها,موسسه طلوع بی‌نشان‌ها در خندوانه,کانال تلگرام جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها ,انجمن طلوع بی‌نشان‌ها ,اینستاگرام جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها,سایت جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها ,درباره جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها ,آدرس…

جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها,

آدرس جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها,موسسه طلوع بی‌نشان‌ها در خندوانه,کانال تلگرام جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها ,انجمن طلوع بی‌نشان‌ها ,اینستاگرام جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها,سایت جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها ,درباره جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها ,آدرس موسسه طلوع,اکبر رجبی ,خیریه طلوع ,سایت طلوع,تهران شهر بدون گرسنه, اکبر رجبی موسس جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها,موسسه طلوع بی‌نشان‌ها کجاست؟,

تلفن جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها ,

جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها | اکبر رجبی در خندوانه | فیلم و عکس

جمعیت طلوع بی نشان‌ها سازمانی است مردم نهاد، غیردولتی و غیر سیاسی که با هدف حمایت از زنان، مردان و کودکان آسیب دیده اجتماعی از سال ۱۳۸۸ به صورت رسمی آغاز به فعالیت کرده است. طلوع به عنوان حامی تخصصی افراد درگیر با معضل کارتن خوابی، فعالیت خود را در هفت حوزه جذب، درمان، سرپناه، آموزش، اشتغال، بازگشت به خانواده و بازگشت به بدنه جامعه متمرکز کرده است. جمعیت طلوع بی نشان‌ها در طول فعالیت در راستای کاهش آسیب اجتماعی کارتن خوابی در شهر تهران با هدف امید بخشیدن برای بهبودی، دوباره ایستادن و همراه شدن این قشر با جامعه توانسته است به صورت نظام مند و برنامه ریزی شده، در راستای جذب، درمان و کارآفرینی برای کارتن خواب‌های بهبود یافته تهران فعالیت کند و با ارائه خدمات به این قشر که به جهت شرایط اجتماعی، از آسیب پذیرترین قشرها جامعه محسوب می‌شوند، گامهای مؤثری در راستای بهبود شرایط اجتماعی بردارد.

آئین مهرورزی

بر اساس یک رسم دیرین از پیش از آغاز به کار رسمی جمعیت طلوع، هر سه شنبه شب مقدار زیادی غذای گرم تهیه می‌گردد و بین کارتن خوابها توزیع می‌شود، این غذا بهانه‌ای است برای ایجاد ارتباط با این افراد و طی همین فرایند، هر هفته تعداد قابل ملاحظه‌ای از کارتن خواب‌ها به صورت داوطلبانه و برای آغاز دوره بهبودی و درمان و تحت پوشش قرار گرفتن با اعضای جمعیت طلوع همراه می‌شوند

تهران شهر بدون گرسنه

جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها از سال ۹۴ پروژه‌ای را تحت عنوان تهران شهر بدون گرسنه در سطح شهر تهران آغاز کرد، طریقه عملکرد تهران شهر بدون گرسنه به این صورت است که مردم تهران با ارتباط با تلفن ویژهٔ طرح، تعداد و مقدار غذاهای سالم و دست‌نخوردهٔ باقیمانده از مجالس و میهمانی‌های خود را همراه با نشانی محل اعلام کرده یا خودشان غذاها را به مراکز تعیین شده طرح تهران شهر بدون گرسنه طلوع در تهران انتقال داده یا نسبت به شرایط تعداد و مسافت ذکر شده پیک وانت‌های طلوع مراجعه و غذاها را انتقال می‌دهند. پس از جمع‌آوری کمتر از ۲۴ ساعت این غذاها به مراکز درمانی و نگهداری از افراد بی‌خانمان و محله‌های شناسایی شده محروم حاشیه شهر انتقال داده می‌شود، این اتفاق باعث جلوگیری از تعداد بی‌شماری از اسراف غذاهای طبخ شده و همچنین جلوگیری از سوء‌تغذیه بسیاری از کسانی که از شرایط نامساعد تغذیه رنج می‌برند، می‌شود

جمعیت طلوع بی نشان‌ها در خندوانه:رجبی در صحبت‌هایش از جمعیتی که در این مرکز بهبود یافته‌اند تعریف کرد و گفت: ما می‌خواهیم شادی را بسازیم، چه شادی بهتر از اینکه دختر 7 ساله بعد از مدت‌ها در چشم‌های پدرش نگاه می‌کند، می‌خندد و اشک می‌ریزد، اتفاق و بهبودی که در 7 مرحله انجام می‌شود. 

جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها و اکبر رجبی در خندوانه+عکس و فیلم

وی در ادامه از شب مهر گفت و اظهار داشت: حدود 10سال است که سه شنبه‌ها به صورت گروهی در هفت پاتوق که کارتن خواب‌ها هستند، غذا می‌بریم و مرحله اول، جذب آنها است تا بگوییم که ما به فکرتان هستیم. چرا که کارتن خوابی بیماری تنهایی است چراکه در این وضعیت جامعه هم آن‌ها را تنها می‌گذارد. 

رجبی در بخش دیگری آمار بهبود یافته‌ها را در سال گذشته 950 نفر خواند و اذعان کرد که این پروژه 18 ماه زمان می‌برد. در ادامه عبدالحمید که ماه‌ها از پاک بودنش می‌گذرد از بین جمعیت آمد و گفت: ما زمانی به این بیماری دچار شدیم که هنوز جامعه با آن آشنا نیست. 

وی در ادامه درباره موسسه طلوع عنوان کرد: هیچ کدام از دوستانمان به اجبار به این مجموعه نیامده‌اند و کاملا امر داوطلبانه‌ای است. به نظر من این دست‌هایی که ما را نجات دادند دست فرشته‌هایی از جانب خداوند است که روی روح و روان ما کار کردند. چون مشکل ما روانی است در غیر این صورت مسائل جسمی‌ ما همان روزهای ابتدایی حل می‌شود. شخص دیگری که به روی صحنه آمد، پیش از این که اعتیاد داشته باشد ستوان دو نیرو هوایی بوده و 11 ماه است که پاک شده بود. 

فرهاد هم در ادامه آمد و اظهار کرد: من بی‌اغراق می‌گویم من مدیون طلوعم. من چهل و اندی بار ترک کرده و باز به آن دوران برگشتم؛ فقط به خاطر این که آدم‌هایی که می‌خواستند من را ترک دهند زبان این کار و عشق را بلد نبودند، عشقی که در طلوع پیدا کردم، دریچه‌ای نو را به روی من باز کرد. 

پس از این‌ها، صحبت از عرشیای 5 ماهه‌ای شد که به لطف والدین بی‌مسئولیتش معتاد شد و حالا 12 روز است که پاک شده است و همه به یاد او که هنوز زبانی برای اعلام پاک بودنش ندارد یکبار با این جملات بهبود او را اعلام کردند: سلام، من عرشیا هستم یک معتاد، الان 12 روز است که پاکم. 

این ماجرا ادامه داشت تا اینکه مادری آمد که دو فرزند داشت و در حال بهبودی بود. وی از حال و هوای مادری گفت که هیچ وقت حسش نکرده بود و شاید تازه داشت آن را تجربه می‌کرد. 

رجبی در آخر طی صحبت تکمیلی خود خاطرنشان کرد: جامعه امروز نیاز دارد تا بی‌تفاوتیش را به رویش بیاورد و همه این‌ها وسیله‌ای برای این یادآوری است که باید به آن پرداخت. 

با این تفاسیر خندوانه‌ای دیگر به همراه آرزوی جوان مبنی بر اینکه کاش هیچ کس در شهر و دیارش احساس تنهایی نکند و همه یکدیگر را بهتر ببینند و به هم مهر بورزند به پایان رسید.

تلفکس : 55147989-55147969

پست الکترونیکی : info@toloo.org

آدرس جمعیت طلوع بی نشان‌ها: بزرگراه نواب صفوی، مسیر شمال به جنوب، بعد از تونل توحید، پایین تر از پل کمیل، خیابان محبوب مجاز غربی بن بست پرستو، انتهای کوچه، جمعیت طلوع بی نشان ها

آدرس سایت جمعیت طلوع بی نشان‌ها :  www.toloo.org

کانال تلگرام جمعیت طلوع بی نشان‌ها > لینک ورود

صفحه اینستاگرام جمعیت طلوع بی نشان‌ها > ورود

منبع:باشگاه خبرنگاران/ویکی پدیا

برای دانلود فیلم برنامه خندوانه با حضور جمعیت طلوع بی نشان‌ها اینجا کلیک کنید

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبلیغات
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشی رمز عبور؟
  • کدهای اختصاصی